top of page

OPERACE PÁTEŘE

Nádor páteřního kanálu

Odstranění nádoru u kočky v komplikované oblasti páteřních obratlů. Pomocí neurochirurgického mikroskopu můžeme přesně odstranit nádorově změněnou tkáň. Kočka potom může žít bez omezení.

Meziobratlové ploténky

Boseron jménem Cacique zcela ochrnul v důsledku výřezu meziobratlové ploténky. U velkých plemen psů je tento stav zvlášť závažný a rehabilitace je pro obtížnou manipulaci složitá. Přesto má Cacique slušné vyhlídky na úplné uzdravení.

Vyhřezlé ploténky

Pejsek k nám přišel s viditelnou boletivostí zad a pánevních končetin. Velmi obtížně se pohyboval. Nyní už je po operaci a po klidovém režimu a rekonvalescenci bude moct zase běhat. Co přesně mu bylo se dozvíte v krátké prezentaci.

Tumor v páteřním kanále

3D diagnostika pomocí CT odhaluje nádor v oblasti páteřního kanálu. Údajně šlo o následky po špatně provedené operaci vyhřezlé ploténky.

Meziobratlové ploténky

Zákrok probíhá pod kontrolou operačního mikroskopu a předchází mu přesná lokalizace postiženého místa na počítačovém tomografu. Operovali jsme fenku Lauru , které vyhřezlá meziobratlová ploténka tlačila na míchu a hrozilo úplné ochrnutí.

Vyhřezlé ploténky

Pejskovi Čipovi vyhřezla meziobratlová ploténka. Příznaky jsou v takovémto případě bolestivost zad v místech vyhřezlé ploténky, ataxie zadních končetin, nahrbený postoj... Naštěstí na naší klinice těmto pejskům můžeme pomoci operací páteře.

bottom of page