top of page

Charita VetPark: Nalezené štěně dostalo druhou šanciAsi v polovině února tohoto roku na naši kliniku VetPark Brno přivezla odchytová služba městské policie poraněné štěňátko křížence, které prodělalo nespecifické trauma.


Kromě zhmožděné nožičky, oděrek a ran po těle, hematomů a otoku na hlavě včetně oblasti oka utrpělo i zlomeninu spodní čelisti. Pejsek byl na našem pracovišti hospitalizovaný, stabilizovaný a v následujících dnech u nás podstoupil i operaci.


Vzhledem k celkově vysokým nákladům, které si komplexní péče toho štěněte vyžadovala, jsme se rozhodli městskému útulku pro opuštěná zvířata finančně pomoci. Náklady ve výši přes 13tis korun na vlastní chirurgický zákrok v celkové inhalační, monitorované anestezii byly uhrazeny prostřednictvím charity VetPark.


Operace proběhla bez komplikací a frakturu čelisti se podařilo zafixovat. Skus má psík díky tomu fyziologický, tudíž se může normálně najíst, napít a dovřít tlamičku. Rány se postupně zahojily, na nožku už nekulhá a pravé oko vypadá, jakoby nikdy nebylo poraněné.


Kromě léků a potravních doplňků, bylo potřeba v průběhu rekonvalescence trpělivosti, lásky a nepřetržité péče, které se mu dostalo právě zpět v městském útulku MP Brno, kam byl den po zákroku převezen.


K dnešnímu dni nemá žádné vážné trvalé následky a čeká jej pouze kontrolní rentgenologické vyšetření pro naplánování vyjmutí implantátů.

Dovádí jako každý mladý pejsek, má radost ze života a dokonce si našel i zájemce k trvalé adopci.

Aneb konec dobrý, všechno dobré.


 

Děkujeme tímto všem, kteří průběžně na transparentní účet přispívají.
Comments


Doporučené
Poslední články
Kategorie
bottom of page